Kuveyt Türk Hackathon

13 Mayıs – 14 Mayıs 2017 Kozyatağı İstanbulda düzenlenecek olan hackathonun konusu dijital bankacılıktır. Digital bankacılıkla ilgili bir çok proje fikri bulabilirsiniz. Bunlar digital bankacılık güvenliği, ödeme sistemleri, kullanıcı işlemlerini kolaylaştırmadır.

Kuveyt Türk Hackathonu için TIKLAYINIZ.

Kuveyt Turk hackathona katılmak için başvuru yapmıştık. Başvuru sonucu ile ilgili olarak bir mail aldım. Bu mailde başvurumuza olumlu dönüş yapamadıklarını belirtmişler. Birçok hackathona katıldım fakat ilk defa başıma böyle bir olay geldi. Şuan niçin reddedildiğimizi açıklamaları isteğinde bir mail gönderdim. Cevap bekliyorum.

Olumsuz dönüş yaptıkları mail ekran alıntısını paylaşıyorum.

Eğer bir dönüş yaparlarsa buradan paylaşacağım. İyi günler. (09.05.2017)

10.05.2017 tarihinde açıklama istediğimiz maile geri dönüş yaptılar. Gönderdikleri mail sizlerle paylaşıyorum. Kırmızı ile belirtilmiş olan alanda neden böyle bir bilgi verdiklerini anlamadım. Fakat şuan bende böyle bir düşünce oluştu. Toplamda 600 yarışmacı başvuru yapmış fakat ancak 55 kişilik kontejanları varmış. Başvuru aşamasında bunları belirtmeleri gerekliydi. İlk hackathonları oldukları için acemilik çektiklerini düşünüyorum. Farklı bir yönden bakmak gerekirse başvuru aşamasında cv ve  email bilgileri istemişlerdi. İlk defa böyle bir başvuru yöntemi ile karşılaşmıştım. Sebebini şuan anladım sonuç olarak bir çok yazılım geliştiricinin cv ve email bilgilerini elde etmiş oldular.

İyi günler. (10.05.2017)